7 mevsim 4 iklim…

7 tepe 7 ülke…

7’den 70’e...

7 şehir, 7 meydan, 7 cadde!

İstanbul’un 7 tepesi ve Avrupa’nın eşsiz güzellikteki 7 şehrinden ilham alan Kıyı İstanbul, uzun sahil şeridi ve yıllar içindeki gelişimi ile son dönemin yükselen değerleri arasına adını yazdıran Büyükçekmece’de ziyaretçilerini bekliyor!

Yeditepe İnşaat tarafından Temmuz 2018’de temeli atılan Kıyı İstanbul projesi, 80 bin m2’si kiralanabilir toplam 250 bin m2’lik alan üzerinde çarşıdan, otele, rezidanstan, marina ve plaja kadar bütün ihtiyaçlarınızın yanıtı haline gelecek şeklinde planlandı.

Avrupa’nın en büyük ikinci marinası olan Kıyı İstanbul bünyesinde 152 odalı otel, 58 dubleks daireden meydana gelen rezidans, 1000 kişi kapasiteli ‘Private Gentleman Club ve Plajı’, 500 kişilik ‘Marina Club’, 600 yat kapasitesine sahip marina ve açık hava müzesi niteliğinde binalardan oluşan çarşı bölümünü barındırıyor.

7 MEYDAN, 7 CADDE, 7 AVRUPA ŞEHRİ VE SARAYBOSNA BİR ARADA

İstanbul’un son zamanlardaki gelişimiyle birlikte gözde semtlerinden olan Büyükçekmece’de yer alan Kıyı İstanbul, sadece bölgeye değil, tüm Türkiye’ye değer katmayı hedefliyor. Masalsı güzellikteki 7 ünlü Avrupa şehrinin adını taşıyan ve bu şehirlerin tüm dünya tarafından bilinen sembolik yapılarını da içinde bulunduran 7 cadde ile 7 meydana ev sahipliği yapan dev proje eşsiz mimarisi ile adeta bir açık hava müzesi… Göl, deniz ve karayolunun kesiştiği noktada yer alan Kıyı İstanbul’un çarşı bölümünde; Budapeşte, Milano, Berlin, Amsterdam, Paris, Londra ve Viyana olmak üzere Avrupa’nın 7 önemli şehri ile İslam kültürünü yansıtan Saraybosna simgesel olarak bir araya getirilmiş ve 37 önemli mimari detay ile lokal atmosfer canlandırılarak, kelimenin tek anlamı ile ‘MiniEurope’ yaratılmış. Süs havuzlarından, kent mobilyalarına, açık alan kaplama malzemelerinden, aydınlatmalara kadar tüm detaylarda bu 7 şehrin ruhunu yansıtmayı amaçlıyor. Farklı ve yeni konseptiyle dikkat çeken Kıyı İstanbul’un amaçlarından biri de yüzde 10’u pasaport sahibi, yüzde 7-8’i ise yurtdışı deneyimi yaşamış olan halkımıza Avrupa şehirlerinin yaşamsal atmosferini yansıtmak!
Play Video

7’DEN 70’E HERKESE HİTAP EDEN ZENGİN SOSYAL ALANLAR

Birbirinden seçkin ünlü markaları bünyesinde toplayan ve 7’den 70’e herkesin kaliteli zaman geçirebileceği en eğlenceli adres olmayı hedefleyen Kıyı İstanbul’un 88 bin metrekarelik alanı üzerine kurulu olan ‘Çarşı’ bölümünde 200’ün üstünde mağaza yer alıyor. Kesintisiz Marmara Denizi manzarası ile açık terasa konumlandırılmış ‘Premium’ restoranların yer alacağı projede 4 bin m2 alana sahip 16 salonluk sinema ile 1200 kişi kapasiteli kongre merkezi de bulunuyor.

EĞLENCE İÇİN YENİ ADRES

Kıyı İstanbul’da ünlü markalarla buluşmanın yanı sıra, eğlenceyi de en yüksek noktada yaşayacaksınız. Proje alanında 68 metre yüksekliğinde, Büyükçekmece Körfezi ile Büyükçekmece Gölü manzaralı dönme dolabın da bulunduğu eğlence merkezi yer alıyor.
Kıyı İstanbul Projesi aynı zamanda Avrupa kent, meydan ve sokak kültürünü müze anlayışı ile bir araya getirmiş nitelikli bir aile eğlence parkı konseptiyle karşımıza çıkıyor.
Gerçeğine uygun olarak inşa edilen yapılar üzerinde, tarihi açıklamalara yer verilerek ziyaretçiler için kültürel bir kaynak oluşturulması; akıllı telefon aplikasyonları ve öğrenciler için düzenlenecek olan hafta sonu turları ile kültürel birikimin arttırılması da Kıyı İstanbul’u bir adım daha öne çıkarıyor.

DENİZE DAİR TÜM RENKLER KIYI İSTANBUL’DA

İstanbul’un batıya açılan kapısında batının atmosferini yeniden kurgulayarak 1.200 metrelik sahil şeridi boyunca uzanan Kıyı İstanbul, zayıflayan deniz-insan ilişkisini çok daha güçlü bağlarla yeniden kurmayı hedefliyor. Mavinin her tonunu görebileceğiniz Kıyı İstanbul’da, marina yat kulüpleri; 2 adet yarı olimpik yüzme havuzu, su sporları, rüzgâr sörfü, 300 tonluk travel lift ile çekek hizmeti, Denizcilik Müzesi ve Denizcilik Kütüphanesi ile beraber hizmet verecek.

KISACA ARADIĞINIZ HER ŞEY

Kıyı İstanbul zengin alanları, eğlence bölümleri, marina, otel ve müzeleriyle bir yaşam alanından fazlasını sunuyor. Projedeki otel, deniz üzerinde yer alıyor ve 2 kat üzerine kurulu; 152 odadan meydana geliyor. Hiçbir detayın atlanmadığı bina için uluslararası otel zincirleriyle görüşmeler tüm hızıyla sürüyor.
Kıyı İstanbul’daki otel bünyesinde güneşlenme terasları ile A sınıfı restoranların ziyaretçilere ev sahipliği yapması hedefleniyor.
10 bin m2’lik ofis alanı ile 5 bin m2’lik sağlık merkezinin de bulunacağı Kıyı İstanbul, iki ayrı MiniaTurk Müzesi’ni de bünyesinde barındıracak.

ULAŞIMI EN KOLAY NOKTA

Kıyı İstanbul, Avrupa’ya açılan tarihi ulaşım aksı üzerindeki Büyükçekmece’nin ulaşımı en olay olan noktasına kurulu.

Kıyı İstanbul’da günde 10 bin yolcu hedefi olan ve tamamı proje alanında yer alan bir de İDO iskelesi mevcut.

Proje alanı, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’ne 5 dk. , İstanbul Havalimanı’na ise 30 km mesafede yer alıyor.
Kıyı İstanbul’dan 30 dakika içerisinde tarihe ev sahipliği yapmış Topkapı Sarayı, Kapalıçarşı ve Ayasofya Müzesi’ne ulaşmak mümkün.

Yat Kulübü

Eğlence'de

Ofis & Rezidans

İş'de

Sağlık Spor

Form'da

Otel& Plaj

Sahil'de

Açıkhava Müzesi

Kültür'de