500 milyon Euro’Luk yatırım!

‘Kıyı İstanbul Marina&Çarşı’nın yaratıcılarından Iresi International CEO’su Ulrich Pelz, markanın lansman toplantısında projeyi değerlendirdi.

Ulrich Pelz, dev yatırım için şunları söyledi:

“Kıyı İstanbul, İstanbul ve Türkiye’ye benim çok gurur duyduğum bir başyapıt olarak katkıda bulunacak. Bana sürekli böyle bir projeyi, Türkiye’deki turizmin özellikle negatif bir şekilde etkilendiği bu zamanlarda neden inşa ettiğimizi soruyorlar. Bunun çok cevabı var. Türkiye’nin çok olumlu yönleri mevcut. Genç ve dinamik nüfus ülke için çok değerli bir potansiyel. İstanbul gerçekten çok heyecan verici bir metropol şehir. Bir mıknatıs gibi adeta tüm dünyayı kendisine çekiyor ve bu hiçbir zaman değişmeyecek. Bu sebeplerden dolayı Kıyı İstanbul, Türkiye için, özellikle Türk halkı için ve Türkiye’yi ziyaret edecek yabacı misafirler için bir çekim merkezi olmaya devam edecek”

Ulrich Pelz, Kıyı İstanbul Marina&Çarşı’nın bölgeye sağlayacağı ekonomik katkıya da değindi:

“Projemiz 500 milyon Euro’nun üzerinde proje değerine sahip. Eşsiz bir marina, 81 bin m2’lik bir çarşı, butik otel, konferans salonu ve birçok tesisi daha içinde bulunduruyor. Ben özellikle Burgan Bank’a projenin finansında bize gösterdikleri destek için teşekkür ediyorum. Biz İstanbul ve Türkiyede bu projeyi yapıyor olmaktan dolayı çok mutluyuz. Resmi açılışında umarım hep birlikte oluruz. En nihayetinde yaklaşık 4 bin kişiye istihdam sağlayacak olan bu proje gerçekten bölgenin ekonomisine ciddi katkıda da bulunacak. Biliyorum benim gibi siz de açılış için sabırsızlıkla bekliyorsunuz.”

Share on print
Print
Share on email
Email
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
1
Yardım ister misiniz?
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim... ?