7 mevsim 4 iklim…

7 tepe 7 ülke…

7’den 70’e...

7 şehir, 7 meydan, 7 cadde!

Inspiriert von den 7 Hügeln Istanbuls und den 7 Städten von Europa mit einmaliger Schönheit, erwartet Kıyı Istanbul seine Besucher in Büyükçekmece, eine Region, der mit seiner langen Küste und seiner enormen Entwicklung im Laufe letzten Jahre einer der aufstrebenden Werte der letzten Zeit ist!

Yeditepe İnşaat tarafından Temmuz 2018’de temeli atılan Kıyı İstanbul projesi, 80 bin m2’si kiralanabilir toplam 250 bin m2’lik alan üzerinde çarşıdan, otele, rezidanstan, marina ve plaja kadar bütün ihtiyaçlarınızın yanıtı haline gelecek şeklinde planlandı.

Avrupa’nın en büyük ikinci marinası olan Kıyı İstanbul bünyesinde 152 odalı otel, 58 dubleks daireden meydana gelen rezidans, 1000 kişi kapasiteli ‘Private Gentleman Club ve Plajı’, 500 kişilik ‘Marina Club’, 600 yat kapasitesine sahip marina ve açık hava müzesi niteliğinde binalardan oluşan çarşı bölümünü barındırıyor.

7 PLÄTZE, 7 STRASSEN, 7 EUROPÄISCHE STÄDTE UND SARAJEVO IN EINER ANLAGE

İstanbul’un son zamanlardaki gelişimiyle birlikte gözde semtlerinden olan Büyükçekmece’de yer alan Kıyı İstanbul, sadece bölgeye değil, tüm Türkiye’ye değer katmayı hedefliyor. Masalsı güzellikteki 7 ünlü Avrupa şehrinin adını taşıyan ve bu şehirlerin tüm dünya tarafından bilinen sembolik yapılarını da içinde bulunduran 7 cadde ile 7 meydana ev sahipliği yapan dev proje eşsiz mimarisi ile adeta bir açık hava müzesi… Göl, deniz ve karayolunun kesiştiği noktada yer alan Kıyı İstanbul’un çarşı bölümünde; Budapeşte, Milano, Berlin, Amsterdam, Paris, Londra ve Viyana olmak üzere Avrupa’nın 7 önemli şehri ile İslam kültürünü yansıtan Saraybosna simgesel olarak bir araya getirilmiş ve 37 önemli mimari detay ile lokal atmosfer canlandırılarak, kelimenin tek anlamı ile ‘MiniEurope’ yaratılmış. Süs havuzlarından, kent mobilyalarına, açık alan kaplama malzemelerinden, aydınlatmalara kadar tüm detaylarda bu 7 şehrin ruhunu yansıtmayı amaçlıyor. Farklı ve yeni konseptiyle dikkat çeken Kıyı İstanbul’un amaçlarından biri de yüzde 10’u pasaport sahibi, yüzde 7-8’i ise yurtdışı deneyimi yaşamış olan halkımıza Avrupa şehirlerinin yaşamsal atmosferini yansıtmak!
Video abspielen

REICHHALTIGE SOZIALE ANLAGEN REIZVOLL FÜR ALLE VON 7 BIS 70

Birbirinden seçkin ünlü markaları bünyesinde toplayan ve 7’den 70’e herkesin kaliteli zaman geçirebileceği en eğlenceli adres olmayı hedefleyen Kıyı İstanbul’un 88 bin metrekarelik alanı üzerine kurulu olan ‘Çarşı’ bölümünde 200’ün üstünde mağaza yer alıyor. Kesintisiz Marmara Denizi manzarası ile açık terasa konumlandırılmış ‘Premium’ restoranların yer alacağı projede 4 bin m2 alana sahip 16 salonluk sinema ile 1200 kişi kapasiteli kongre merkezi de bulunuyor.

DIE NEUE ADRESSE DER UNTERHALTUNG

Im Kıyı Istanbul treffen Sie nicht nur berühmte Marken, Sie werden auch die Unterhaltung auf höchstem Niveau erleben. Das Projektgebiet verfügt über ein Unterhaltungszentrum mit einem 68 Meter hohen Riesenrad mit Blick auf die Bucht von Büyükçekmece und den See von Büyükçekmece.
Das Kıyı Istanbul Projekt präsentiert sich auch als ein qualifiziertes Familienvergnügungsparkkonzept, das europäische Städte, Plätze und Straßenkultur in einem Museumskonzept verbindet.
Wahrheitsgetreue errichtete Gebäuden sind mit historische Erklärungen versehen, um kulturelle Ressourcen für Besucher zu schaffen; Apps für Smartphones und Wochenendtouren für Schüler und Studenten erweitern den kulturelle Horizont, dies alles macht Kıyı Istabul zu einem Innovativen Komplex.

ALLE FARBEN DES MEERES SIND IN KIYI ISTANBUL INTEGRIERT

İstanbul’un batıya açılan kapısında batının atmosferini yeniden kurgulayarak 1.200 metrelik sahil şeridi boyunca uzanan Kıyı İstanbul, zayıflayan deniz-insan ilişkisini çok daha güçlü bağlarla yeniden kurmayı hedefliyor. Mavinin her tonunu görebileceğiniz Kıyı İstanbul’da, marina yat kulüpleri; 2 adet yarı olimpik yüzme havuzu, su sporları, rüzgâr sörfü, 300 tonluk travel lift ile çekek hizmeti, Denizcilik Müzesi ve Denizcilik Kütüphanesi ile beraber hizmet verecek.

ALLES, WAS SIE BENÖTIGEN

Kıyı Istanbul bietet mit seiner Vielzahl an Areas, Unterhaltungsbereichen, Yachthäfen, Hotels und Museen mehr als ein Lebensraum. Das Hotel des Projekts liegt direkt über dem Meer und ist auf 2 Etagen verteilt. Es hat insgesamt 152 Zimmer. Für das Gebäude, in dem keine Details ausgelassen wurden, laufen die Verhandlungen mit internationalen Hotelketten auf Hochtouren.
Sonnenterrassen und Restaurants der A-Klasse innerhalb des Hotels Kıyı Istanbul sind für Besucher konzipiert.
10 bin m2’lik ofis alanı ile 5 bin m2’lik sağlık merkezinin de bulunacağı Kıyı İstanbul, iki ayrı MiniaTurk Müzesi’ni de bünyesinde barındıracak.

DIE ANFAHRT IST GANZ EINFACH

Kıyı Istanbul ist an der historischen Verkehrsachse Europas gelegen und befindet sich an einem verkehrsgünstigen Punkt, an der die Anfahrt von Büyükçekmece ganz einfach ist.

Kıyı İstanbul’da günde 10 bin yolcu hedefi olan ve tamamı proje alanında yer alan bir de İDO iskelesi mevcut.

Proje alanı, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’ne 5 dk. , İstanbul Havalimanı’na ise 30 km mesafede yer alıyor.
Der Topkapi-Palast, der Große Basar und die Hagia Sophia, die die Monumente der Geschichte darstellen, sind vom Kıyı Istanbul aus in 30 Minuten zu erreichen.

Büro & Residenz

Ihr Arbeitsplatz

Gesundheit & Sport

fit bleiben

Hotel & Strand

am Strand

Freilichtmuseum

Kultur