Gençlik ve Spor Bakanı, KIYI İstanbul'da

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Türkiye Yelken Federasyonunun (TYF) Büyükçekmece Yelken Kulübünün ev sahipliğinde düzenlediği TYF Türkiye Şampiyonası’nda son gün yarışlarının startını KIYI İstanbul Marina’dan yaptı.

Sporun sadece birkaç branştan ibaret olmadığını dile getiren Bakan Kasapoğlu, “Pek çok branşta iddialıyız, çalışıyoruz. Her branşta sporcularımız var. Bugün de yelken sporumuzla ilgili bir faaliyete katılıyoruz. Türkiye Yelken Şampiyonası düzenleniyor iki haftadan beri. Geçen hafta ilk ayağı 560 sporcuyla yapıldı. Bu haftaki ikinci ayağında ise 180 sporcu var. Ülkemizin dört bir yanından sporcularımız katılıyor. Tam bir Türkiye manzarası var. Sporda her branşta iddiamızı gösteren bir fotoğrafı görüyoruz.” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’na önem verdiklerini söyleyerek, “Bu sürece yönelik olarak sporcularımızın özellikle kota müsabakalarında geldikleri durum bizler için çok sevindirici. Nisanda yine bir kota müsabakası var. Orada da alacağımız kotalarla inşallah 2020 Olimpiyat Oyunları’na madalya iddiasıyla gideceğimize inanıyorum.” diye konuştu.

Kıyı İstanbul Çarşı Marina’yı da gezen Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu basıla görüşmelerini de burada yaptı. Son gün yarışlarının başlangıç noktası KIYI İstanbul’dan yelkenliye binen Gençlik ve Spor Bakanı, buradan yarışları takip etti.

Share on print
Print
Share on email
E-Mail
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
1
Yardım ister misiniz?
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim... ?