7 mevsim 4 iklim…

7 tepe 7 ülke…

7’den 70’e...

7 şehir, 7 meydan, 7 cadde!

Inspired by the 7 hills of İstanbul and 7 splendiferous cities in Europe, Kıyı İstanbul awaits its visitors in Büyükçekmece, a town that has made its mark amongst recently rising values with its lengthy coastline, and its growth and progress through the years.

Yeditepe İnşaat tarafından Temmuz 2018’de temeli atılan Kıyı İstanbul projesi, 80 bin m2’si kiralanabilir toplam 250 bin m2’lik alan üzerinde çarşıdan, otele, rezidanstan, marina ve plaja kadar bütün ihtiyaçlarınızın yanıtı haline gelecek şeklinde planlandı.

Avrupa’nın en büyük ikinci marinası olan Kıyı İstanbul bünyesinde 152 odalı otel, 58 dubleks daireden meydana gelen rezidans, 1000 kişi kapasiteli ‘Private Gentleman Club ve Plajı’, 500 kişilik ‘Marina Club’, 600 yat kapasitesine sahip marina ve açık hava müzesi niteliğinde binalardan oluşan çarşı bölümünü barındırıyor.

7 SQUARES, 7 AVENUES, 7 EUROPEAN CITIES AND SARAJEVO, ALL TOGETHER

İstanbul’un son zamanlardaki gelişimiyle birlikte gözde semtlerinden olan Büyükçekmece’de yer alan Kıyı İstanbul, sadece bölgeye değil, tüm Türkiye’ye değer katmayı hedefliyor. Masalsı güzellikteki 7 ünlü Avrupa şehrinin adını taşıyan ve bu şehirlerin tüm dünya tarafından bilinen sembolik yapılarını da içinde bulunduran 7 cadde ile 7 meydana ev sahipliği yapan dev proje eşsiz mimarisi ile adeta bir açık hava müzesi… Göl, deniz ve karayolunun kesiştiği noktada yer alan Kıyı İstanbul’un çarşı bölümünde; Budapeşte, Milano, Berlin, Amsterdam, Paris, Londra ve Viyana olmak üzere Avrupa’nın 7 önemli şehri ile İslam kültürünü yansıtan Saraybosna simgesel olarak bir araya getirilmiş ve 37 önemli mimari detay ile lokal atmosfer canlandırılarak, kelimenin tek anlamı ile ‘MiniEurope’ yaratılmış. Süs havuzlarından, kent mobilyalarına, açık alan kaplama malzemelerinden, aydınlatmalara kadar tüm detaylarda bu 7 şehrin ruhunu yansıtmayı amaçlıyor. Farklı ve yeni konseptiyle dikkat çeken Kıyı İstanbul’un amaçlarından biri de yüzde 10’u pasaport sahibi, yüzde 7-8’i ise yurtdışı deneyimi yaşamış olan halkımıza Avrupa şehirlerinin yaşamsal atmosferini yansıtmak!
Play Video

RICH SOCIAL SPACES THAT SPEAK TO ALL

Birbirinden seçkin ünlü markaları bünyesinde toplayan ve 7’den 70’e herkesin kaliteli zaman geçirebileceği en eğlenceli adres olmayı hedefleyen Kıyı İstanbul’un 88 bin metrekarelik alanı üzerine kurulu olan ‘Çarşı’ bölümünde 200’ün üstünde mağaza yer alıyor. Kesintisiz Marmara Denizi manzarası ile açık terasa konumlandırılmış ‘Premium’ restoranların yer alacağı projede 4 bin m2 alana sahip 16 salonluk sinema ile 1200 kişi kapasiteli kongre merkezi de bulunuyor.

THE NEW ADDRESS FOR ENTERTAINMENT

Along with meeting up with famous brands in Kıyı İstanbul, you will also be experiencing joy at the top of the dial.
Project Kıyı İstanbul greets us with an exclusive family entertainment park concept that has gathered together the culture of European cities, squares and streets with the sense of museums.
Kıyı İstanbul steps forward by creating a cultural source for visitors through historical interpretations on the truthfully built structures, by creating applications for smart devices, and by enhancing the cultural richness via weekend tours to be organized for students.

ALL COLORS OF THE SEA AT KIYI İSTANBUL

İstanbul’un batıya açılan kapısında batının atmosferini yeniden kurgulayarak 1.200 metrelik sahil şeridi boyunca uzanan Kıyı İstanbul, zayıflayan deniz-insan ilişkisini çok daha güçlü bağlarla yeniden kurmayı hedefliyor. Mavinin her tonunu görebileceğiniz Kıyı İstanbul’da, marina yat kulüpleri; 2 adet yarı olimpik yüzme havuzu, su sporları, rüzgâr sörfü, 300 tonluk travel lift ile çekek hizmeti, Denizcilik Müzesi ve Denizcilik Kütüphanesi ile beraber hizmet verecek.

SIMPLY ALL YOU’RE LOOKING FOR

With its rich spaces, recreation areas, marina, hotel and museums, Kıyı İstanbul offers more than a living space. The hotel in the project is above the sea and has 152 rooms on 2 storeys. Negotiations stream at full steam with international hotel chains for the facility, for which no details are spared.
Kıyı İstanbul aims to host its visitors on the sunbathing terraces of the hotel, and in the A Class restaurants.
10 bin m2’lik ofis alanı ile 5 bin m2’lik sağlık merkezinin de bulunacağı Kıyı İstanbul, iki ayrı MiniaTurk Müzesi’ni de bünyesinde barındıracak.

EASIEST TO ACCESS LOCATION

Kıyı İstanbul is established on the easiest to access spot in Büyükçekmece, which is on the historical transportational axis opening to Europe.

Kıyı İstanbul’da günde 10 bin yolcu hedefi olan ve tamamı proje alanında yer alan bir de İDO iskelesi mevcut.

Proje alanı, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’ne 5 dk. , İstanbul Havalimanı’na ise 30 km mesafede yer alıyor.
From Kıyı İstanbul Çarşı & Marina, it is within possibility to reach Topkapı Palace, the Grand Bazaar and Hagia Sophia Museum in 30 minutes.

Yacht Club

At Fun

Office & Residence

At Work

Health & Sports

In Fit

Hotel & Beach

At the Beach

Open-air Museum

in Culture