Dev Proje

Kıyı Istanbul , Avrupa’nın ikinci büyük marinası ve Avrupa’nın 7 ünlü şehri ile Saraybosna’da yer alan sembolik yapıların bulunduğu 7 cadde ve 7 meydanı bünyesinde barındıran çarşı, mimarisi ile Türkiye’nin ilk açık hava müzesi niteliğinde dev bir proje

İstanbul için

Bir Yeditepe Projesi

Turkey’s strategic position attracts numberless international investors to the country.

Incentives and tax advantages foreign investors are granted by the Turkish government bear quite favorable outcomes for investors.

Yeditepe İnşaat önderliğinde ve 4 yabancı yatırımcı şirketin ortaklığı ile oluşturulan Kıyı İstanbul Çarşı Marina’nın lokasyon seçiminde tüm bunların yanı sıra İstanbul’un heyecan verici bir metropol olması ile genç ve dinamik nüfusu büyük rol oynadı.

The project, having taken its start with an investment of €255 Million, has been planned to be the answer to all your needs; from a bazaar, a hotel and a residence to a marina and a beach.

2015 yılında haziran ayında arazisi devralınan Kıyı İstanbul Çarşı Marina, Montenegro’da yat limanı bulunan Iresi International CEO’su Ulrich Pelz ile Mimar Baran Uyan’ıniki yıllık araştırması sonucunda projelendirildi. Çarşı bölümünde yer alan Sirkeci Garı ile 31 muhteşem eser, Avrupa şehirleri gezilerek seçildi.

The foundation of Kıyı İstanbul Çarşı & Marina, grounded on over 4 million tons of rock laid in the sea, was laid in 2018 July, following the ratifications granted by the Council of Monuments.

Avrupa’nın 7 ünlü şehri ile Saraybosna’da yer alan sembolik yapıların bulunduğu 7 cadde ve 7 meydanı bünyesinde barındıran çarşı, mimarisi ile Türkiye’nin ilk açık hava müzesi niteliğinde dev bir proje.

Kıyı İstanbul, which is going to provide employment for 4.000 people, will be providing serious contribution to the district’s economy.

Vizyonumuz

Yeditepe inşaat olarak coğrafyamızda göz ardı edilen en önemli konu olan denizci toplum kültürünün ilk adımını, örneği olmayan bir denizci marina ile atmak vizyonu ile çıktığımız yolda Bölgemiz insanının yaşam kalitesini arttıracak bir işletme olmak varmak istediğimiz noktadır.

Misyonumuz

Geleceğimiz olan çocuklarımız ve tecrübeli yatçı dostlarımızla iş birliği içerisinde denizci kültürünü kurmak ve geleceğe aktarımını sağlamayı misyon belirleyip, çevreci bir kuruluş ve temiz bir deniz için gereken tüm sorumluluklarımızı yerine getirmek, çocuklarımıza ve gençlerimize deniz tutkusunu aşılamak için çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz.

Yacht Club

At Fun

Office & Residence

At Work

Health & Sports

In Fit

Hotel & Beach

At the Beach

Open-air Museum

in Culture