Dev Proje

Kıyı Istanbul , Avrupa’nın ikinci büyük marinası ve Avrupa’nın 7 ünlü şehri ile Saraybosna’da yer alan sembolik yapıların bulunduğu 7 cadde ve 7 meydanı bünyesinde barındıran çarşı, mimarisi ile Türkiye’nin ilk açık hava müzesi niteliğinde dev bir proje

İstanbul için

Bir Yeditepe Projesi

Türkiye’nin sahip olduğu stratejik konum, uluslararası bir çok yatırımcıyı ülkeye çekiyor.

Türk hükümetinin yabancı yatırımcılara verdiği destek ve sağladığı vergi avantajı da yatırımcılar için olumlu sonuçlar doğuruyor.

Yeditepe İnşaat önderliğinde ve 4 yabancı yatırımcı şirketin ortaklığı ile oluşturulan Kıyı İstanbul Çarşı Marina’nın lokasyon seçiminde tüm bunların yanı sıra İstanbul’un heyecan verici bir metropol olması ile genç ve dinamik nüfusu büyük rol oynadı.

255 milyon Euro’luk yatırımla başlatılan proje; çarşıdan otele, rezidanstan marina ve plaja kadar bütün ihtiyaçlarınızın yanıtı olacak şeklinde planlandı.

2015 yılında haziran ayında arazisi devralınan Kıyı İstanbul Çarşı Marina, Montenegro’da yat limanı bulunan Iresi International CEO’su Ulrich Pelz ile Mimar Baran Uyan’ıniki yıllık araştırması sonucunda projelendirildi. Çarşı bölümünde yer alan Sirkeci Garı ile 31 muhteşem eser, Avrupa şehirleri gezilerek seçildi.

Denize 1.2 milyon ton taş dökülerek zemini tamamlanan Kıyı İstanbul Çarşı Marina’nın temeli, Anıtlar Kurulu’ndan alınan onayların ardından Temmuz 2018’de atıldı.

Avrupa’nın 7 ünlü şehri ile Saraybosna’da yer alan sembolik yapıların bulunduğu 7 cadde ve 7 meydanı bünyesinde barındıran çarşı, mimarisi ile Türkiye’nin ilk açık hava müzesi niteliğinde dev bir proje.

4 bin kişiye istihdam sağlayacak olan Kıyı İstanbul, bölgenin ekonomisine ciddi katkıda da bulunacak.

Vizyonumuz

Yeditepe inşaat olarak coğrafyamızda göz ardı edilen en önemli konu olan denizci toplum kültürünün ilk adımını, örneği olmayan bir denizci marina ile atmak vizyonu ile çıktığımız yolda Bölgemiz insanının yaşam kalitesini arttıracak bir işletme olmak varmak istediğimiz noktadır.

Misyonumuz

Geleceğimiz olan çocuklarımız ve tecrübeli yatçı dostlarımızla iş birliği içerisinde denizci kültürünü kurmak ve geleceğe aktarımını sağlamayı misyon belirleyip, çevreci bir kuruluş ve temiz bir deniz için gereken tüm sorumluluklarımızı yerine getirmek, çocuklarımıza ve gençlerimize deniz tutkusunu aşılamak için çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz.

Yat Kulübü

Eğlence'de

Ofis & Rezidans

İş'de

Sağlık Spor

Form'da

Otel& Plaj

Sahil'de

Açıkhava Müzesi

Kültür'de