7 mevsim 4 iklim…

7 tepe 7 ülke…

7’den 70’e...

7 şehir, 7 meydan, 7 cadde!

Вдохновленный 7 холмами Стамбула и 7 уникально красивыми городами Европы, Кыйы Стамбул ждет своих посетителей в Бюйюкчекмедже, в месте, приобретающим все больше ценности последнее время, с его длинной береговой линией и развитием на протяжении многих лет!

Yeditepe İnşaat tarafından Temmuz 2018’de temeli atılan Kıyı İstanbul projesi, 80 bin m2’si kiralanabilir toplam 250 bin m2’lik alan üzerinde çarşıdan, otele, rezidanstan, marina ve plaja kadar bütün ihtiyaçlarınızın yanıtı haline gelecek şeklinde planlandı.

Avrupa’nın en büyük ikinci marinası olan Kıyı İstanbul bünyesinde 152 odalı otel, 58 dubleks daireden meydana gelen rezidans, 1000 kişi kapasiteli ‘Private Gentleman Club ve Plajı’, 500 kişilik ‘Marina Club’, 600 yat kapasitesine sahip marina ve açık hava müzesi niteliğinde binalardan oluşan çarşı bölümünü barındırıyor.

7 ПЛОЩАДЕЙ, 7 УЛИЦ, 7 ЕВРОПЕЙСКИХ ГОРОДОВ И САРАЕВО, СОБРАННЫЕ В ОДНОМ МЕСТЕ

İstanbul’un son zamanlardaki gelişimiyle birlikte gözde semtlerinden olan Büyükçekmece’de yer alan Kıyı İstanbul, sadece bölgeye değil, tüm Türkiye’ye değer katmayı hedefliyor. Masalsı güzellikteki 7 ünlü Avrupa şehrinin adını taşıyan ve bu şehirlerin tüm dünya tarafından bilinen sembolik yapılarını da içinde bulunduran 7 cadde ile 7 meydana ev sahipliği yapan dev proje eşsiz mimarisi ile adeta bir açık hava müzesi… Göl, deniz ve karayolunun kesiştiği noktada yer alan Kıyı İstanbul’un çarşı bölümünde; Budapeşte, Milano, Berlin, Amsterdam, Paris, Londra ve Viyana olmak üzere Avrupa’nın 7 önemli şehri ile İslam kültürünü yansıtan Saraybosna simgesel olarak bir araya getirilmiş ve 37 önemli mimari detay ile lokal atmosfer canlandırılarak, kelimenin tek anlamı ile ‘MiniEurope’ yaratılmış. Süs havuzlarından, kent mobilyalarına, açık alan kaplama malzemelerinden, aydınlatmalara kadar tüm detaylarda bu 7 şehrin ruhunu yansıtmayı amaçlıyor. Farklı ve yeni konseptiyle dikkat çeken Kıyı İstanbul’un amaçlarından biri de yüzde 10’u pasaport sahibi, yüzde 7-8’i ise yurtdışı deneyimi yaşamış olan halkımıza Avrupa şehirlerinin yaşamsal atmosferini yansıtmak!
Проиграть видео

БОЛЬШИЕ СОЦИАЛЬНЫЕ ПРОСТРАНСТВА ДЛЯ ВСЕХ ОТ 7 ДО 70 лет

Birbirinden seçkin ünlü markaları bünyesinde toplayan ve 7’den 70’e herkesin kaliteli zaman geçirebileceği en eğlenceli adres olmayı hedefleyen Kıyı İstanbul’un 88 bin metrekarelik alanı üzerine kurulu olan ‘Çarşı’ bölümünde 200’ün üstünde mağaza yer alıyor. Kesintisiz Marmara Denizi manzarası ile açık terasa konumlandırılmış ‘Premium’ restoranların yer alacağı projede 4 bin m2 alana sahip 16 salonluk sinema ile 1200 kişi kapasiteli kongre merkezi de bulunuyor.

НОВОЕ МЕСТО ДЛЯ РАЗВЛЕЧЕНИЙ

В дополнение к знакомству с известными брендами в Кыйы Стамбул, вы сможете получать удовольствие от развлечений на самом высоком уровне. Площадь части проекта составляет 68 метров и имеет развлекательный центр с колесом обозрения с видом на залив и озеро в Бююкчекмедже.
Проект Кыйы Стамбул также представляет концепцию, сочетающую парк аттракционов для семьи с европейскими городами, площадями, уличной культуру и музеем.
Нашей работой, помимо создание культурного ресурса для посетителей, предоставляя исторические очерки о зданиях, построенных на подобии их оригиналов, является также увеличение культурного накопления с помощью создания приложений для смартфонов и туров на выходные дни, которые будут предназначены для студентов. И это ставит Кыйы Стамбул еще на одну ступень выше.

ВСЕ ОТТЕНКИ МОРЯ В КЫЙЫ СТАМБУЛ

İstanbul’un batıya açılan kapısında batının atmosferini yeniden kurgulayarak 1.200 metrelik sahil şeridi boyunca uzanan Kıyı İstanbul, zayıflayan deniz-insan ilişkisini çok daha güçlü bağlarla yeniden kurmayı hedefliyor. Mavinin her tonunu görebileceğiniz Kıyı İstanbul’da, marina yat kulüpleri; 2 adet yarı olimpik yüzme havuzu, su sporları, rüzgâr sörfü, 300 tonluk travel lift ile çekek hizmeti, Denizcilik Müzesi ve Denizcilik Kütüphanesi ile beraber hizmet verecek.

ОДНИМ СЛОВОМ - ВСЕ, ЧТО ВЫ ИЩИТЕ

Кыйы Стамбул предлагает больше, чем жилое пространство с его богатыми районами, развлекательными секциями, пристанями, отелями и музеями. Отель, вмещающий 152 номера, находится на море и состоит из 2 этажей. Переговоры по данному зданию, в котором ни одна деталь не упущена, идут полным ходом с международными гостиничными сетями.
Рестораны и солнечные террасы класса А предназначены для размещения посетителей в Кыйы Стамбул.
10 bin m2’lik ofis alanı ile 5 bin m2’lik sağlık merkezinin de bulunacağı Kıyı İstanbul, iki ayrı MiniaTurk Müzesi’ni de bünyesinde barındıracak.

ПРОСТОЙ СПОСОБ ДОБРАТЬСЯ

Кыйы Стамбул, расположенный на исторической транспортной оси Европы, находится в точке, где Бююкчекмедже играет важную роль в аспекте досягаемости.

Kıyı İstanbul’da günde 10 bin yolcu hedefi olan ve tamamı proje alanında yer alan bir de İDO iskelesi mevcut.

Proje alanı, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’ne 5 dk. , İstanbul Havalimanı’na ise 30 km mesafede yer alıyor.
От Кыйы Стамбул можно добраться до исторических дворца Топкапы, Гранд-базара и собора Святой Софии за 30 минут.

Пристань Для Яхт

На Море

Яхт-клуб

Развлечения

Офис И Резиденция

Бизнес

Здоровье И Спорт

Фитнес

Отель И Пляж

На Берегу

Музей Под Открытым Небом

Культура