Milano

bu KIYI'da

Milano Caddesi

İtalya’nın ‘en mutlu şehri’ ve kelimenin tek anlamı ile modanın kalbi Milano sahip olduğu tüm güzellikler ile Kıyı İstanbul’daki yerini aldı.

Şehrin ilk alışveriş merkezlerinden ‘Galleria Vittorio Emanuele’, Kıyı İstanbul’daki ‘Milano Caddesi”ne kuruldu.
Sahip olduğun eserlerle her yıl milyonlarca turisti çekmeyi başaran ‘Galleria d’Arte Moderna’ ve 16. yy’dan günümüze uzanan ‘Palazzo Marino’ Kıyı İstanbul Çarşı’da konumlandı..
Mimarisi ile göz kamaştıran ‘Politecnico di Milano’, ‘Milano Caddesi’nde yer alan bir başka eser…
1896 yılında İtalyan besteci Giuseppe Verdi tarafından kurulan ‘Casa Verdi’ de gerçeğinden esinlenilerek caddeye inşa edildi.
Milano’nun mimarisinden esinlenerek hazırlanan ve ziyaretçilerine İtalya’da sokaklarındaymış hissi verecek olan ‘Milano Caddesi’ ülkenin ünlü markalarına ait mağazalara da ev sahipliği yapacak.
A sınıfı restoranlarda İtalyan aşçıların hazırladığı pizzalar, tatlılar ve dillere destan daha bir çok lezzet damaklara ulaşacak.

KIYI'dan Tarihçe

1877 yılından bu yana hizmette olan Galleria Vittorio Emanuele, dünyanın en eski alışveriş merkezleri arasında yerini alıyor. Uzun sokakları, cam tavanı ile ziyaretçileri büyüleyen Galleria Vittorio Emanuele, Milano’nun merkeziinde yer alıyor.

Casa Verdi’nin orijinali 1896 yılında İtalyan besteci Giuseppe Verdi tarafından mimar Camillo Boito’ya yaptırıldı. ‘Müzisyenler Evi’ olarak bilinen Casa Verdi, İtalya’nın en çok turist çeken yerlerinden…

İtalya’nın en eski üniversitelerinden biri olan Politecnico Di Milano 1863 yılınfa kuruldu. Mühendislik, mimarlık ve endüstriyel tasarım alanında eğitim veren üniversite 2 merkez ve 6 kampüsten oluşuyor.

1883 yılında açılışı yapılan Galleri D’arte Moderna, İtalya’nın en önemli sanat galerilerinden biri… Cesare Bazzani’nin mimarlığını üstlendiği Galleri D’arte Moderna’da 19. Ve 20. YY’a ait 5 binden fazla eser sergileniyor. Dünyanın ünlü isimlerinin sergilerine de ev sahipliği yapan Galleri D’arte Moderna ziyaretçilerini keyifli bir yolculuğa çıkarıyor.

16.yy’dan kalma bir saray olan Palazzo Marino, Milano’nun merkezinde yer alıyor. Bina, 1861 yılından beri belediye binası olarak kullanılıyor.

1
Yardım ister misiniz?
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim... ?